Основи критичного мислення
Основи критичного мислення
Основи критичного мислення
Основи критичного мислення

Основи критичного мислення

120 страниц 3 часа чтения

У наш час межа між правдою та брехнею стає все менш помітною. Брюс Худ – англійський психолог та нейробіолог, автор відомої книжки «Приборканий мозок» (Bruce Hood, The Domesticated Brain) – вважає, що брехня є невід’ємною частиною людської природи. «Брехати – це бути людиною, і навіть якщо можна було б зовсім не брехати, навряд чи варто було б це робити», – стверджує Худ у своїй книжці. Не так давно укладачі Оксфордського словника словом року назвали слово «постправда». Це слово описує соціальне явище, коли люди перестають оцінювати інформацію з точки зору її правдивості.

Більше того: не тільки сам пошук істини називають неважливим – але і саме поняття «істина» стає залежним від суб’єктивної оцінки. При цьому вимагають, щоб вона відповідала тій картині світу, яка вже сформована у людини: якщо не відповідає – то це не істина.

Книжка, яку ви тримаєте в руках, допоможе вам навчитися перевіряти інформацію, яку ви отримуєте, правильно формулювати аргументи та розпізнавати помилки в аргументації своїх опонентів. У ній буде показано, як одні й ті самі явища можуть бути пояснені по-різному, залежно від вихідних засновків.

Содержание

ПЕРЕДМОВА

РОЗДІЛ І. ЩО ТАКЕ МИСЛЕННЯ

РОЗДІЛ ІІ. ЛОГІКА

РОЗДІЛ ІІІ. ПСИХОЛОГІЯ

РОЗДІЛ ІV. НАУКОВЕ ЗНАННЯ

РОЗДІЛ V. СОЦІАЛЬНО–ПОВЕДІНКОВІ ЕКСПЕРИМЕНТИ

РОЗДІЛ VІ. ПРЕСА ТА РЕКЛАМА

РОЗДІЛ VІІ. ПРОПАГАНДА

ВИСНОВОК

ЛІТЕРАТУРА

и , 2022
Язык: Украинский
ISBN: 978-617-7930-15-9

Андрій Горяїнов, інженер (гідротехніка, екологія), магістр педагогіки (фізика). Директор освітніх програм Християнського науково-апологетичного центру.

Читайте в приложении Читайте в приложении Читайте в приложении Читайте в приложении